Новини Вінниці

«Маяк» списали: у Вінниці на його базі створили комунальне «теплове» підприємство

Без зайвих дискусій та обговорень депутати Вінницької міськради ухвалили рішення про створення КП «Вишенькаміськтеплоенерго». Нове комунальне підприємство має забезпечувати гарячою водою та опаленням споживачів «далекої» Вишеньки, яким ще минулого опалювального сезону послугу надавало ДП ТКЕ «Маяк».

Нагадаємо, що про критичну ситуацію з боргами «Маяка» було відомо давно. Взимку «Вінницягаз» погрожував залишити через борги підприємство без блакитного палива. «Санкції» відтермінували до кінця опалювального сезону. Вже влітку 2018-го стало відомо, що ДП ТКЕ «Маяк» більше не працюватиме. Через 58-мільйонні борги НАК «Нафтогаз» відмовив у постачанні газу.

У мерії запустили процес повернення мережі та іншого обладнання, яким користувалися приватники. У серпні його передали КП «Вінницяміськтеплоенерго» (ВТКЕ). Але потужне комунальне підприємство, яке стало забезпечувати теплом 90% споживачів, залишилося без газу. У НАК списувати борги «Маяка» не стали.

Комунальники не мають таких коштів. Через це місто залишилося без гарячої води. Тільки наприкінці цього місяця про паливо з «Нафтогазом» якось вдалося домовитися. Гарячу воду вінничанам подали 27-го вересня. Умови перемовин з НАКом не розголошуються.

Тепер створюється нове комунальне підприємство. Ймовірно, воно має стати правонаступником колишнього приватного та шукати вихід в епопеї з боргами. Принаймні така версія має право на існування. Зазначимо, що на комісіях міськради перед сесією питання про створення КП «Вишенькаміськтеплоенерго» не обговорювалося. Навіть, для більшості депутатів це стало несподіванкою. Але його підтримали.

Зазначимо, раніше ДП ТКЕ «Маяк» обслуговував 7, 8 і 9 мікрорайони Вишеньки, які обмежені вулицями Стельмаха, Келецької, Ващука, Андрія Первозванного і проспектом Юності.

добавить комментарий

Подпишись на нас

Не пропусти самые актуальные новости своего города!